+48 662 070 358
pon. - pt. - 09:00 - 17:00
KLOEPFEL

Case Study

Ukraiński producent napojów

Firma ma duży udział w rynku na Ukrainie w zakresie napojów kwasu chlebowego i jogurtów. Próbowali wejść na rynek UE ze swoimi produktami – jednak bez sukcesu. Wykonaliśmy badanie rynku dla Niemiec i Polski pod kątem potencjału rynków dla sprzedaży kwasu chlebowego. Okazało się, że produkt ten jest niezbyt powszechny w obu krajach – głównie sprzedawany w sklepach dla Rosjan. Kloepfel Global Sales wprowadził produkt do sieci rosyjskich supermarketów w Niemczech oraz do jednej z pięciu największych niemieckich sieci supermarketów.

Sieć sklepów z branży sprzedaży detalicznej

NKD jest jedną z największych sieci sprzedaży w rejonie DACH. KGS jest odpowiedzialny za ekspansję sieci NKD na rynek polski pod kątem operacyjnym (rekrutacja ludzi, poszukiwanie lokalizacji, obsługa całościowa działających sklepów, obsługa prawna itp.) jak i strategii rozwoju sieci w tym kraju. KGS jest wyłącznym dystrybutorem marki i produktów NKD na rynku polskim.

https://www.nkd.com/pl_pl

Firma pralniczna

W pierwszej połowie 2020 roku Kloepfel Global Sales zakupił firmę pralniczą, celem rozwoju potencjału firmy na rynku poprzez ekspansję i wdrożenie innowacyjnej strategii rozwoju z wykorzystaniem nowych technologii. Aby osiągnąć cel zostały zaimplementowane takie zmiany jak: wprowadzenie nowych kanałów sprzedaży, zwiększenie widoczności i świadomości marki wśród konsumentów (szeroko zakrojona kampania reklamowa offline oraz online), jak również zmiana strategii rozwoju produktu. W najbliższej przyszłości planowana jest integracja z zakupami w aplikacji oraz wdrożenie nowoczesnego systemu Big Data.

https://www.prasowalnia.pl/

Wyłączny dystrybutor ekskluzywnej bielizny

KGS jest wyłącznym dystrybutorem marki CR7 Cristiano Ronaldo Underwear & Socks na terenie Ukrainy. Jesteśmy odpowiedziani za stworzenie i rozwój sieci sprzedaży B2B na terenie tego państwa.

Powołanie firmy sprzedającej PPE

Odpowiadając na potrzeby jednej z firm w grupie, KGS uruchomił i rozwinął nowy brand, zajmujący się sprzedażą środków ochrony osobistej (PPE) na rynku niemieckim. W ciągu zaledwie 6 miesięcy otworzyliśmy firmę, nawiązaliśmy relacje biznesowe z lokalnymi producentami, uruchomiliśmy sprzedaż – w tym, w kanale on-line oraz zbudowaliśmy bazę kontaktów e-mail do kilku tysięcy klientów B2B, gwarantując firmie stałą sprzedaż.

https://ffp2-laden.de

Chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

logo1
logo2
logoBOZO-mono
logo5
logo6